Natur

Rødgrønne i naturstrid

Ap vil bruke statlig eierskap til å stanse tap av natur

– Symbolpolitikk, sier Sp

NATURKAMP: Sps Geir Pollestad (til venstre) tror det kan virke mot sin hensikt å innføre naturrisiko og aktivt eierskap i norske selskaper, slik Aps Åsmund Aukrust (til høyre) vil gjøre i sitt partiprogram. FOTO: VIDAR RUUD OG HÅKON MOSVOLD LARSEN, NTB SCANPIX NATURKAMP: Sps Geir Pollestad (til venstre) tror det kan virke mot sin hensikt å innføre naturrisiko og aktivt eierskap i norske selskaper, slik Aps Åsmund Aukrust (til høyre) vil gjøre i sitt partiprogram. FOTO: VIDAR RUUD OG HÅKON MOSVOLD LARSEN, NTB SCANPIX

Krav til null netto tap av natur i offentlige innkjøp, krav om utredning av naturrisiko i norske selskaper, og opprettelse av et naturrisikoutvalg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Selv om venstre­sida vant valget, har høyresida grunn til optimisme. Valgfors­kere mener det er en ideologisk høyre­drei­ning blant de yngre.

Datasenter

Regje­ringen har ikke levert på bestil­lingen om et forbud mot krypto­ut­vinning i Norge. Etter flere år er tålmo­dig­heten på Stortinget over.

Politikk

Rødt og SV vil ha seg frabedt påstanden om at de ikke tar sykefra­været på alvor. Det er løsningene til helse­mi­nis­teren som er feil, mener SV-nestleder Marian Hussein.