Industri

Vil kutte prisen

Ap krev grep for få skrudd ned nettleiga til industrien:

INNGANG: Terje Lien Aasland (Ap) er vald inn på Stortinget frå industrifylket Telemark. Han vil kutte i nettleiga for å gjere det meir lønsamt å drive industri i Noreg. FOTO: TOM HENNING BRATLIE INNGANG: Terje Lien Aasland (Ap) er vald inn på Stortinget frå industrifylket Telemark. Han vil kutte i nettleiga for å gjere det meir lønsamt å drive industri i Noreg. FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Sist veke fekk Statnett lov til å selje ut kraftleidningar i Sogn og Fjordane til den regionale operatøren Sogn og Fjordane Energi, slo Olje- og energidepartementet fast.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ru

Sentrale Rødt-til­lits­valgte vurderer å kutte båndene til Rød Ungdom. Ungdommene selv mener de ikke har noe å beklage.

Deler av norsk freds­be­ve­gelse bruker KI-videoer til å spre en helt egen fortelling om Iran-krigen. Fortel­lingen er at Iran vinner – og at Israel er i ferd med å bli knust.

Skatt

Marthe Scharning Lund (Ap): Dette er en gavepakke til Oslos aller rikeste