Industri

Vil kutte prisen

Ap krev grep for få skrudd ned nettleiga til industrien:

INNGANG: Terje Lien Aasland (Ap) er vald inn på Stortinget frå industrifylket Telemark. Han vil kutte i nettleiga for å gjere det meir lønsamt å drive industri i Noreg. FOTO: TOM HENNING BRATLIE INNGANG: Terje Lien Aasland (Ap) er vald inn på Stortinget frå industrifylket Telemark. Han vil kutte i nettleiga for å gjere det meir lønsamt å drive industri i Noreg. FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Sist veke fekk Statnett lov til å selje ut kraftleidningar i Sogn og Fjordane til den regionale operatøren Sogn og Fjordane Energi, slo Olje- og energidepartementet fast.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Velferd

Det borgerlige flertallet i Bærum vedtok å kutte 400 millioner kroner, men endte med et overskudd på 907 millioner. Det provoserer Helene Straith, mor til Clara (5).

Gruvedrift

Fensfeltet i Telemark inneholder langt mer jordme­taller enn antatt. Geolog Halfdan Carstens mener gruvedrift om fem år er realistisk hvis regje­ringen priori­terer det.

Diplomati

Penger i plastposer, ulvepels og karaoke. Slik var norsk freds­ar­beid på 90-tallet.