Industri

Vil kutte prisen

Ap krev grep for få skrudd ned nettleiga til industrien:

INNGANG: Terje Lien Aasland (Ap) er vald inn på Stortinget frå industrifylket Telemark. Han vil kutte i nettleiga for å gjere det meir lønsamt å drive industri i Noreg. FOTO: TOM HENNING BRATLIE INNGANG: Terje Lien Aasland (Ap) er vald inn på Stortinget frå industrifylket Telemark. Han vil kutte i nettleiga for å gjere det meir lønsamt å drive industri i Noreg. FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Sist veke fekk Statnett lov til å selje ut kraftleidningar i Sogn og Fjordane til den regionale operatøren Sogn og Fjordane Energi, slo Olje- og energidepartementet fast.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Skole

Vi bør melde oss av Pisa-testene og prøve noe annet, mener skole­fors­ker og lærer Simon Malkenes.

Barnevern

Regje­ringas samar­beids­parti meiner Arbei­dar­par­tiet har kjøpt NHOs forteljing om at alle gode krefter må bidra i barne­ver­net.

Arbeidsliv

Over hundre togav­ganger stanser daglig på grunn av togst­reiken. Slik forklarer partene uenigheten.