Industri

Vil kutte prisen

Ap krev grep for få skrudd ned nettleiga til industrien:

INNGANG: Terje Lien Aasland (Ap) er vald inn på Stortinget frå industrifylket Telemark. Han vil kutte i nettleiga for å gjere det meir lønsamt å drive industri i Noreg. FOTO: TOM HENNING BRATLIE INNGANG: Terje Lien Aasland (Ap) er vald inn på Stortinget frå industrifylket Telemark. Han vil kutte i nettleiga for å gjere det meir lønsamt å drive industri i Noreg. FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Sist veke fekk Statnett lov til å selje ut kraftleidningar i Sogn og Fjordane til den regionale operatøren Sogn og Fjordane Energi, slo Olje- og energidepartementet fast.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Miljø

Stats­for­val­teren i Troms og Finnmark vil rive ulovlige rein­gjer­der. Disse er til hinder både for vilt og ferdsel i naturen.

Fredsprisen

Tyst fra Nobel­ko­mi­teen: – Jeg kan ikke si noe, så du trenger ikke forsøke engang

Kommuner

Finnmark Høyre vil gå fra 18 til 1 rådhus i Finnmark. SV-ordfører Cato Kristi­ansen i Loppa rister på hodet over planene.