Industri

Vil kutte prisen

Ap krev grep for få skrudd ned nettleiga til industrien:

INNGANG: Terje Lien Aasland (Ap) er vald inn på Stortinget frå industrifylket Telemark. Han vil kutte i nettleiga for å gjere det meir lønsamt å drive industri i Noreg. FOTO: TOM HENNING BRATLIE INNGANG: Terje Lien Aasland (Ap) er vald inn på Stortinget frå industrifylket Telemark. Han vil kutte i nettleiga for å gjere det meir lønsamt å drive industri i Noreg. FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Sist veke fekk Statnett lov til å selje ut kraftleidningar i Sogn og Fjordane til den regionale operatøren Sogn og Fjordane Energi, slo Olje- og energidepartementet fast.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Vm i fotball

Det har vært et voldsomt adrena­l­infall etter at Norge røk ut mot England i fotball-VM. Norsk-britiske Edward John Hughes har kjent på hele følel­ses­spek­teret.

Ministernes mester

Sjølv dei som hatar politikken hans, må innrømme at landbruks­mi­nister Nils Kristen Sandtrøen er umogleg å mislike.

Industri

Interessen for norske mineraler øker sterkt. Mange selskap ønsker ny gruvedrift. Myndig­he­tene vet ikke hvor mange utlen­dinger som søker om leterett.