Fengsel

Frykter ny smittebølge

Mener fengslene er ikke klare for en ny smittetopp:

ISOLASJON: Asle Aase, forbundsleder i Norsk Fengsels- og Friomsorgsforbund, forteller om økt isolasjonsbruk under pandemien. Her fra Bredtveit kvinnefengsel i Oslo. FOTO: OLE PALMSTRØM Ole PalmstrømISOLASJON: Asle Aase, forbundsleder i Norsk Fengsels- og Friomsorgsforbund, forteller om økt isolasjonsbruk under pandemien. Her fra Bredtveit kvinnefengsel i Oslo. FOTO: OLE PALMSTRØM Ole Palmstrøm

Lav bemanning og manglende smittevernutstyr har ført til at ansatte har vært bekymret for å gå på jobb, sier forbundsleder Asle Aase i Norsk Fengsels- og Friomsorgsforbund.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Fagfor­bundet og LO mener kommune­an­satte har rett til sykepenger selv om arbeids­giver eller Nav er uenig. Nå tar de saken til Arbeids­retten.

Adopsjon

Tre dager etter at grans­kin­gen av utenlands­adopsjon avdekket ulovlige forhold, stevner Uma Feed Norge for å ha brutt menneske­rettighetene da hun ble adoptert til Norge.

Gruvedrift

Natur­vern­for­bundet vil bruke den ferske gruvedom­men i Høy­este­rett til å stoppe dumping fra Nussir-gruva i Finnmark.