Arbeidsliv

Skvist til fordel for deltid

Deltidsansatte jobber for fullt igjen

Butikksjefen er fremdeles permittert

FORTVILET: Marina Allertsen, butikksjef på Vero Moda Lagunen i Bergen, er permittert mens 60 prosent av deltidsstillingene i butikken er besatt. FORTVILET: Marina Allertsen, butikksjef på Vero Moda Lagunen i Bergen, er permittert mens 60 prosent av deltidsstillingene i butikken er besatt.

Da Norge stengte i mars ble Marina Allertsen permittert fra sin stilling som butikksjef på Vero Moda Lagunen i Bergen. Etter påske ble hun tilbakekalt til en stilling på 60 prosent.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Iran

Siavash Mobasheri og Mahmoud Farahmand er rasende uenige om hva som står på spill i Iran-krigen.

Arbeidsliv

Forsker Sigurd Nordli Oppegaard har fulgt taxi­bran­sjen nøye. Han forklarer hvordan Uber og Bolt fikk så stor makt over sjåførene.

Gaza-krigen

Selskaper i Oljefondet leverer helikoptre og ammunisjon som israelske styrker trener med. Norsk Folkehjelp reagerer på de nye opplys­nin­gene.