Arbeidsliv

Skvist til fordel for deltid

Deltidsansatte jobber for fullt igjen

Butikksjefen er fremdeles permittert

FORTVILET: Marina Allertsen, butikksjef på Vero Moda Lagunen i Bergen, er permittert mens 60 prosent av deltidsstillingene i butikken er besatt. FORTVILET: Marina Allertsen, butikksjef på Vero Moda Lagunen i Bergen, er permittert mens 60 prosent av deltidsstillingene i butikken er besatt.

Da Norge stengte i mars ble Marina Allertsen permittert fra sin stilling som butikksjef på Vero Moda Lagunen i Bergen. Etter påske ble hun tilbakekalt til en stilling på 60 prosent.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Politi­in­spektør Rune Solberg Swahn mener det er behov for bedre kontroller for å hamle opp med krimi­nelles utnyttelse av offentlige systemer.

Trygdeskandalen

Nav-gransker er kritisk til statens opprydning etter trygde­skan­dalen

Iran-krigen

Under krigen mot Irak hentet USA ut krigs­ma­te­riell fra lagre på norsk terri­to­rium. Rødt krever nå en garanti mot at det samme skjer i Iran-krigen.