Medier

Protesterer mot faktasjekk

Pål Steigans artikkel om Bill Gates’ rolle i vaksineprogrammer ble merket som «delvis feil» på Facebook:

STÅR PÅ SITT: Redaktør Kristoffer Egeberg i Faktisk har ingen planer om å trekke tilbake faktasjekken av Steigans artikkel. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønSTÅR PÅ SITT: Redaktør Kristoffer Egeberg i Faktisk har ingen planer om å trekke tilbake faktasjekken av Steigans artikkel. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Under koronaepidemien har flere konspirasjonsteorier fått fornyet kraft. Det hevdes blant annet at Bill & Melinda Gates Foundation har skapt koronaviruset for å tjene penger på sine investeringer i internasjonale vaksine- og epidemiprogrammer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Stein Erik Hagens kunst­skat­ter skulle egentlig til Nasjo­nal­mu­seet, men planen falt i fisk. – Et sorgka­pittel, sier kunst­his­to­riker Øystein Ustvedt.

Kulturtirsdag

Jeffrey Epstein-skandalen har rammet også Pritz­ker­prisen, arki­tek­tenes nobelpris. Men i Chile fortsetter skapnin­gene til årets vinner å hviske.

Kunst

KrF vil ta Munch ut av poli­ti­kernes hender