Medier

Protesterer mot faktasjekk

Pål Steigans artikkel om Bill Gates’ rolle i vaksineprogrammer ble merket som «delvis feil» på Facebook:

STÅR PÅ SITT: Redaktør Kristoffer Egeberg i Faktisk har ingen planer om å trekke tilbake faktasjekken av Steigans artikkel. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønSTÅR PÅ SITT: Redaktør Kristoffer Egeberg i Faktisk har ingen planer om å trekke tilbake faktasjekken av Steigans artikkel. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Under koronaepidemien har flere konspirasjonsteorier fått fornyet kraft. Det hevdes blant annet at Bill & Melinda Gates Foundation har skapt koronaviruset for å tjene penger på sine investeringer i internasjonale vaksine- og epidemiprogrammer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturell beredskap

Mette Alstad oppfordrer til å sanke smart.

Hl-senteret

HL-senterets formål er å minne om Holocaust, mener styre­le­deren i Det Jødiske Samfunn i Bergen. Flere mener det var riktig at Jan Heiret gikk av som direktør.

Medier

Store områder i Norge mister papiravis på lørdager fra og med neste sommer. Nationen-redaktøren frykter A- og B-lag blant avisabon­nenter.