Usa

– Jeg er alltid bekymret

Frykter voldelige protester fra ytre høyre hvis Donald Trump taper presidentvalget:

ILLSINT: En demonstrant har sitt å si til opprørspolitiet i Tucson i USA. Bill Fletcher Jr. mener USA lenge har vært i en kald borgerkrig, som nå er i ferd med å bli varmere. FOTO: JOSH GALEMORE, ARIZONA DAILY STAR/AP/NTB SCANPIX Josh GalemoreILLSINT: En demonstrant har sitt å si til opprørspolitiet i Tucson i USA. Bill Fletcher Jr. mener USA lenge har vært i en kald borgerkrig, som nå er i ferd med å bli varmere. FOTO: JOSH GALEMORE, ARIZONA DAILY STAR/AP/NTB SCANPIX Josh Galemore

Politidrapet på George Floyd 25. mai har fylt USAs gater med raseri. Demonstrasjonene har i hovedsak vært fredelige, men det har også vært plyndring og brannstifting.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa og kina

Donald Trump og Silicon Valley bruker frykten for å tape kappløpet mot Kina til å hindre KI-regulering, mener Kina-ana­ly­ti­kere.

Italia

Ukraina-støtta står midt i striden når Italias opposisjon skal enes om én felles kandidat som kan slå Giorgia Meloni i valget neste år.

Usa

Alexandria Ocasio-Cortez advarer mot teko­li­gar­kenes domme­dags­for­telling og mener de vil la vanlige folk betale om KI-bobla sprekker.