Medier

Avslørte kilde – får rødt kort

Fotballbladet Josimar får kritikk etter at det «blåste» fotballforbundets generalsekretær som anonym kilde:

MATT: Pål Bjerketvedt, generalsekretær i NFF, reagerer kraftig på at Josimar trosser avgjørelsen i Norsk Presseforbund om å unnta deler av saksdokumenter fra offentligheten. Ole Berg-RustenMATT: Pål Bjerketvedt, generalsekretær i NFF, reagerer kraftig på at Josimar trosser avgjørelsen i Norsk Presseforbund om å unnta deler av saksdokumenter fra offentligheten. Ole Berg-Rusten

I fjor sommer publiserte Josimar en spesialutgave som skulle belyse hvordan kvinnefotball, til tross for mange sportslige suksesser og kjente profiler, i alle år er blitt nedprioritert og uglesett av ledelsen i Norges Fotballforbund.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Utdanning

Utdan­nings­di­rek­to­ratets forslag til ny en ny fag- og timefor­deling i videre­gå­ende skole er dårlig nytt for norskfaget, ifølge profes­sorer ved Univer­si­tetet i Bergen.

Film

Kan «Fjord» være skadelig for norske barn som trenger hjelp? Vi har spurt en barne­retts­ad­vokat og «virke­lig­hetens Pørni».

Over sofaen

Sanna Sarromaa er på klasse­rei­se. Foto­gra­fiet av venninnas pupper måtte bli igjen på Lille­hammer.