Oljefondet

I hemmelig farvann

Advokatfirma avslørt av Panama-papirene hadde Nicolai Tangen på kundelista:

YACHT: Nicolai Tangens 115-fots seilbåt er nå registrert i Storbritannia, men båtens mannskap er fortsatt ansatt i et selskap på De britiske Jomfruøyer. FOTO: GUIDO CANTINI, CHARTER WORLD YACHT: Nicolai Tangens 115-fots seilbåt er nå registrert i Storbritannia, men båtens mannskap er fortsatt ansatt i et selskap på De britiske Jomfruøyer. FOTO: GUIDO CANTINI, CHARTER WORLD

Våren 2016 publiserte mediehus over hele verden historier fra tidenes største dokumentlekkasje. Panama-papirene avslørte statsledere, kjendiser og kriminelles bruk av skatteparadis. Dokumentene ble lekket fra advokatfirmaet Mossack Fonseca. Panama-selskapet var episenteret for det som ble en rekke avsløringer om skatteunndragelser, korrupsjon og hvitvasking.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Samfunns­økonom Olav Slettebø er enig med LOs sjeføkonom i at rente­he­ving er en dårlig idé for forut­sig­bar­heten i norsk økonomi.

Politikk

LO-topp Chris­to­pher Beckham mener Sps bud­sjett­brudd i diesel­po­li­tikken viser behovet for en samar­beids­av­tale.

Reportasje

Påska er ei tid for å le djevelen like opp i ansiktet.