Oljefondet

I hemmelig farvann

Advokatfirma avslørt av Panama-papirene hadde Nicolai Tangen på kundelista:

YACHT: Nicolai Tangens 115-fots seilbåt er nå registrert i Storbritannia, men båtens mannskap er fortsatt ansatt i et selskap på De britiske Jomfruøyer. FOTO: GUIDO CANTINI, CHARTER WORLD YACHT: Nicolai Tangens 115-fots seilbåt er nå registrert i Storbritannia, men båtens mannskap er fortsatt ansatt i et selskap på De britiske Jomfruøyer. FOTO: GUIDO CANTINI, CHARTER WORLD

Våren 2016 publiserte mediehus over hele verden historier fra tidenes største dokumentlekkasje. Panama-papirene avslørte statsledere, kjendiser og kriminelles bruk av skatteparadis. Dokumentene ble lekket fra advokatfirmaet Mossack Fonseca. Panama-selskapet var episenteret for det som ble en rekke avsløringer om skatteunndragelser, korrupsjon og hvitvasking.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Epstein-filene

Ap har beskytta dei Epstein-tilknytta diplo­ma­tane, meiner Hilde Henriksen Waage

Sikkerhet

Kinesisk tilstede­væ­relse i Arktis utgjør ingen militær trussel for Norge, sier professor Øystein Tunsjø.

Surrogati

Når surrogati ikke er lovre­gu­lert, legger man til rette for utnyttelse, mener Colombias tidligere visejus­tis­mi­nister, Jhoana Delgado Gaitán.