Kriminalitet

Norge ble advart

Eiendom-milliardæren Ilija Batljan arrestert i Sverige:

OPPKJØPER: Ilja Batljan snakket for norske eiendomsmeklere på Norefjell ski & spa i januar om sine planer for Norge. Nå er han arrestert for innsidehandel. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieOPPKJØPER: Ilja Batljan snakket for norske eiendomsmeklere på Norefjell ski & spa i januar om sine planer for Norge. Nå er han arrestert for innsidehandel. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

Størstedelen av Ilija Batljans eiendommer ligger i Sverige, men eiendomsmagnaten har den siste tida vendt blikket mot Norge, og spesielt norsk offentlig sektor. Den svensk-montenegrinske politikeren og forretningsmannen har det siste halvåret signalisert at han vil kjøpe opp mer eiendom i Norge, og leie dem ut til staten og kommunene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

Jessica tjener mer på å bære frem andres barn enn å selge empanadas

Epstein-filene

Thorbjørn Jagland skreiv om sitt eige forhold til unge kvinner til den overg­reps­dømde Jeffrey Epstein. Tidlegare Ap-rådgjevar Jonas Bals ber om eksklu­de­ring.

Epstein-filene

Nå ber Eva Joly nordmenn om å konfron­tere makta – og ta Epstein-av­slø­rin­gene på alvor.