Klassekampens venner

Lesernes leidang

Med over 1000 nye medlemmer i Klassekampens Venner viser leserne vei.

YDMYK: Administrerende direktør i Klassekampen Christian Samuelsen er veldig stolt over jobben Klassekampens Venner legger ned. Foto: Tom Henning BratlieYDMYK: Administrerende direktør i Klassekampen Christian Samuelsen er veldig stolt over jobben Klassekampens Venner legger ned. Foto: Tom Henning Bratlie

– I løpet av et par dager i midten av mars ble det klart at vi ville miste inntekter på rundt én million kroner i måneden. Det var bråstopp i annonsesalget, og vi måtte stenge alt abonnementssalg på gata.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Palestina

En gammel lov tillater Israel å beholde kroppene til døde pale­sti­nere. I hjembygden til drepte Awdah Hathaleen (31) sulte­strei­ker de lokale i protest.

Gruvedrift

Natur og Ungdom fortsetter protestene mot gruvedrift ved Rep­par­fjord. – Dialogen er borte, sier gruve­di­rek­tøren.

Kunst

Moderna Museet lar oss mimre om 1990-tallet – og kan fort utløse en eksis­ten­siell krise.