Oljekrise

Fleire prosjekt står i kø

Fellesforbundet ivrar for skatteutsetjing

Møter krav frå Arbeidarpartiet

TID ER PENGAR: Leiar i Fellesforbundet, Jørn Eggum, meiner det hastar med tiltak for å hjelpe olje- og leverandørindustrien gjennom krisa og kjem med konkrete svar på krava Ap stilte for å støtte oljeframlegg frå industrien.FOTO: SIV DOLMEN Siv Dolmen/ KlassekampenTID ER PENGAR: Leiar i Fellesforbundet, Jørn Eggum, meiner det hastar med tiltak for å hjelpe olje- og leverandørindustrien gjennom krisa og kjem med konkrete svar på krava Ap stilte for å støtte oljeframlegg frå industrien.FOTO: SIV DOLMEN Siv Dolmen/ Klassekampen

Oljenæringa samla seg om eit mellombels skatteframlegg dei lanserte for ein månad sidan, for å kome seg ut av krisa dei er på veg inn i.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Iran-krigen

Under krigen mot Irak hentet USA ut krigs­ma­te­riell fra lagre på norsk terri­to­rium. Rødt krever nå en garanti mot at det samme skjer i Iran-krigen.

Forsvar

Aldri har interessen for en militær vinter­øvelse i Nord-Norge vært større. Topptunge dele­ga­sjoner fra hele kloden er på plass. Det er også russiske spionfly.

Sikkerhet

Det kan være positivt for ikke-spredning om Norge blir med i den franske atom­­paraplyen, mener stats­sek­retær i UD, Eivind Vad Petersson.