Oljekrise

Fleire prosjekt står i kø

Fellesforbundet ivrar for skatteutsetjing

Møter krav frå Arbeidarpartiet

TID ER PENGAR: Leiar i Fellesforbundet, Jørn Eggum, meiner det hastar med tiltak for å hjelpe olje- og leverandørindustrien gjennom krisa og kjem med konkrete svar på krava Ap stilte for å støtte oljeframlegg frå industrien.FOTO: SIV DOLMEN Siv Dolmen/ KlassekampenTID ER PENGAR: Leiar i Fellesforbundet, Jørn Eggum, meiner det hastar med tiltak for å hjelpe olje- og leverandørindustrien gjennom krisa og kjem med konkrete svar på krava Ap stilte for å støtte oljeframlegg frå industrien.FOTO: SIV DOLMEN Siv Dolmen/ Klassekampen

Oljenæringa samla seg om eit mellombels skatteframlegg dei lanserte for ein månad sidan, for å kome seg ut av krisa dei er på veg inn i.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Bolig

Ulovlig korttids­utleie er et problem i flere større byer. Kommunene etterlyser en regist­re­rings­ord­ning.

Kraft

Tekno­logi­sel­skaper står i kø for norsk kraft til nye datasentre. Analy­ti­kerne mener imidlertid det er svært vanskelig å vite hvor mye kraft næringen vil kreve.

Beredskap

Møter migranter som lever i ekstrem­varmen