Serieanmeldelse

Storslått spionasje

SPEKKET: Hvem har lekket info til pressen? Intrigene står i kø i femte sesong av «Le Bureau». FOTO: NRK Remy GrandroquesSPEKKET: Hvem har lekket info til pressen? Intrigene står i kø i femte sesong av «Le Bureau». FOTO: NRK Remy Grandroques

Av: Eric Rochant.

Med: Mathieu Amalric, Florence Loiret Caille, Jonathan Zaccaï, Louis Garrel, Irina Muluile, m.fl.

Lengde: 10 episoder à 52 min.

Hvor: NRK TV

Tatt i betraktning at sesong fire leverte en avrunding som både overrasket dramaturgisk og bekreftet alle mistanker om etterretningsverdenens nådeløshet, og en sisteepisode som først skuffet, før den etter bare litt tenketid fremstod som den perfekte slutt på en 40-episoders tour de force av en etterretningsserie – må det ha krevet en god dose selvtillit å risikere alt ved å forlenge med en femte sesong.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Kagge Forlag tjener godt på salg av skjønn­lit­te­ratur og sakprosa. I fjor endte drifts­mar­ginen på over 10 prosent.

Kunst

Kunst­pro­fessor Per Palle Storm kalte tegningene hennes mot­by­de­lige. Nå får Lillebet Foss (1930–2017) sitt eget museum.

Kulturuka

Kunstneren er et «ømfin­dtligt Fono­grafi­ap­pa­rat», mente Munch. Kanskje var han inne på noe.