Beredskap

Varsler koronaoppgjør

Ap-leder Jonas Gahr Støre kritisk til korona-håndtering

Vil ha «New Deal» i Norge

PÅ DEN RETTE STI: – Helse kan jeg noe om, sier Ap-leder Jonas Gahr Støre når Klassekampen møter ham på Sognsvann i Oslo. Støre har bakgrunn fra Verdens helseorganisasjon (WHO), som helseminister og som generalsekretær i Røde Kors. Christopher OlssønPÅ DEN RETTE STI: – Helse kan jeg noe om, sier Ap-leder Jonas Gahr Støre når Klassekampen møter ham på Sognsvann i Oslo. Støre har bakgrunn fra Verdens helseorganisasjon (WHO), som helseminister og som generalsekretær i Røde Kors. Christopher Olssøn

Det er en alvorstung Jonas Gahr Støre som møter Klassekampen i vårsola på Sognsvann i Oslo. «Den stille uke» tilbringes hjemme i Oslo i år, mens familiehytta i Nore og Uvdal blir stående tom. Både barn og barnebarn er i karantene etter utenlandsopphold.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Drivstoff

Rødgrønne samtaler om drivstoff og energi­pri­ser kan pågå lenge, tror Rødt-leder Marie Sneve Marti­nussen.

Drivstoff

Det er klart for rødgrønn dragkamp om kutt i drivstoff­av­gif­tene. Klasse­kam­pen har loddet stemningen hos lokale Ap-topper.

Arbeidsliv

Nok er nok for kabin­an­satte i SAS. 67 prosent av Parats medlemmer i flysel­skapet stemte nei til arbeids­givers nye lønns­til­bud, ifølge til­lits­valgt Martinus Røkkum.