Beredskap

Varsler koronaoppgjør

Ap-leder Jonas Gahr Støre kritisk til korona-håndtering

Vil ha «New Deal» i Norge

PÅ DEN RETTE STI: – Helse kan jeg noe om, sier Ap-leder Jonas Gahr Støre når Klassekampen møter ham på Sognsvann i Oslo. Støre har bakgrunn fra Verdens helseorganisasjon (WHO), som helseminister og som generalsekretær i Røde Kors. Christopher OlssønPÅ DEN RETTE STI: – Helse kan jeg noe om, sier Ap-leder Jonas Gahr Støre når Klassekampen møter ham på Sognsvann i Oslo. Støre har bakgrunn fra Verdens helseorganisasjon (WHO), som helseminister og som generalsekretær i Røde Kors. Christopher Olssøn

Det er en alvorstung Jonas Gahr Støre som møter Klassekampen i vårsola på Sognsvann i Oslo. «Den stille uke» tilbringes hjemme i Oslo i år, mens familiehytta i Nore og Uvdal blir stående tom. Både barn og barnebarn er i karantene etter utenlandsopphold.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Arbeidsliv

Forslaget frå regjeringa om at sjuke som hovudregel må gå litt på jobb møter kritikk frå LO, Unio og Norsk Sykeplei­er­for­bund.

Politikk

Partiet er ikke inter­essert i å gå i regjering om miljø­par­tiet bryter med Støre, sier Frp-topp Hans Andreas Limi.

Intervju

Da stortings­gjer­ningen var over, satt Irene Ojala og Pasi­ent­fokus igjen med solid overskudd i kassa. Nå studerer hun politisk korrupsjon og varsler «felt­rap­port» om sine fire år på Løvebakken.