Økonomi

Vil satse på bygda etter krisa

Sp-leder Trygve Slagsvold Vedum vil ha nasjonal innsats for å bygge opp igjen distriktene:

LYSPUNKT: Trygve Slagsvold Vedum er glad for å se at når krisa er stor nok, så drar norske politikere i samme retning. Foto: Tom Henning BratlieLYSPUNKT: Trygve Slagsvold Vedum er glad for å se at når krisa er stor nok, så drar norske politikere i samme retning. Foto: Tom Henning Bratlie

Latteren sitter ikke like løst lenger. Leder i Senterpartiet, Trygve Slagsvold Vedum, har lagt bak seg over to intense uker. Landet står oppe i en helsekrise av historiske dimensjoner, og norske myndigheter har innført de mest inngripende tiltakene i fredstid.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Distrikter

Målet var 500 nye innbyggere. Etter fem år med oppbygging av Evenes flystasjon har kommunens innbyg­gertall kun økt med 130.

Fotball-vm

Lørdag er det duket for en historisk norsk kvart­fi­nale i VM. I hele landet jobbes det nå med å få på plass offentlige visninger av kampen. Men regningen håper mange kommuner å unngå.

Velferd

Marie kan gå tur – derfor vil ikke Nav gi henne ufør-tillegg