Irak

Nok et rakettangrep mot militærbase i Irak

DREPT: Amerikanske soldater flytter kista med en av soldatene som ble drept i det første rakettangrepet mot Camp Taji-basen i Irak forrige uke. FOTO: CLIFF OWEN, AP/NTB SCANPIX Cliff OwenDREPT: Amerikanske soldater flytter kista med en av soldatene som ble drept i det første rakettangrepet mot Camp Taji-basen i Irak forrige uke. FOTO: CLIFF OWEN, AP/NTB SCANPIX Cliff Owen

Lørdag ble tre amerikanske og flere irakiske soldater såret i det andre rakettangrepet mot USAs styrker i forrige uke. Målet var den internasjonale basen Camp Taji, vel tretti kilometer nord for Bagdad, i et tidligere blandet område av sunn- og sjiaarabere.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Religiøse sionister som vil gjenreise det jødiske tempelet i Jerusalem, får stadig mer innfly­telse i den israelske offent­lig­heten.

Immigrasjon

To uker etter at 72.000 mennesker tok seg over grensa fra Marokko, råder det fortsatt usikkerhet i spanske Ceuta. Hverdagen er snudd på hodet, forteller en beboer.

Ukraina-krigen

Ukraina står overfor en ny eksport­krise etter at angrep har gjort sjøveien farligere.