Helse

De holder hjulene i gang

Midt i krisa går mange på jobb og sørger for at samfunnskritiske oppgaver fortsatt blir gjort:

FØRSTELINJA: Tove Vinsnesbakk (øverst til venstre) i Trygghetsalarmen Trondheim ber folk ha god hostehygiene. Lærer Vibeke Leistad (øverst til høyre) ved Singsaker skole sørger for opplegg til elever som er hjemme og de få som er på skolen. Her holder hun en time rett før skolen ble stengt på torsdag. Butikksjef Henrik Sand (nederst til venstre) lover å holde dørene åpne så lenge han har friske ansatte. Bussjåfør Vegard Tillerflaten håper strengere regler vil beskytte sjåførene. FØRSTELINJA: Tove Vinsnesbakk (øverst til venstre) i Trygghetsalarmen Trondheim ber folk ha god hostehygiene. Lærer Vibeke Leistad (øverst til høyre) ved Singsaker skole sørger for opplegg til elever som er hjemme og de få som er på skolen. Her holder hun en time rett før skolen ble stengt på torsdag. Butikksjef Henrik Sand (nederst til venstre) lover å holde dørene åpne så lenge han har friske ansatte. Bussjåfør Vegard Tillerflaten håper strengere regler vil beskytte sjåførene.

«Norge har hjemmekontor», lød forsidetittelen på Dagens Næringsliv torsdag. Det er ikke sant. For selv om mange har fulgt regjeringens oppfordring, står flere hundre tusen arbeidstakere i Norge uten noen mulighet til å jobbe hjemmefra.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ukraina

Kritikken mot Jonas Gahr Støre og Alexander Stubb er lettvint og utan strategisk djupn, seier utanriks­forskar og tidlegare diplomat Henrik Thune.

Arbeidsliv

På kort tid har ny satsning i Nav fått over 500 unge i jobb. Løsningen er å la arbeids­giverne selge seg inn hos de arbeids­le­dige.

Helse

Det norske helse­ve­senet må styrast av poli­ti­karar, seier Sp-nestleiar Kjersti Toppe.