Rus

Dødstall uroer

Har undersøkt omfang av selvmord blant ruspasienter:

OVERRASKET: Forskningsprosjektet til psy­ko­log­spe­sia­list Fred­rik Wal­by viser at nesten halvparten av ruspasienter som tar livet av seg, har alkoholproblemer. Christopher OlssønOVERRASKET: Forskningsprosjektet til psy­ko­log­spe­sia­list Fred­rik Wal­by viser at nesten halvparten av ruspasienter som tar livet av seg, har alkoholproblemer. Christopher Olssøn

– Det er en overraskende høy selvmordsrate sammenlignet med befolkningen generelt, sier Fredrik Walby om selvmordstallene for ruspasienter.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Pride

Pride-arrangøren bruker ekstra penger på sikkerhets­tiltak for at paraden neste uke skal være trygg.

Avgift

Pumpe­pri­sen gjorde eit stort hopp då avgifta på bensin og diesel blei norma­li­sert. For folk flest vil det gå bra, seier ekspertar.

Barnevern

Barne­verns­fore­taket Bevisstung ansatte en person som var løslatt på prøve etter å ha blitt dømt til forvaring for grov vold.