Eiendom

Rømmer fra lave renter

Utenlandske investorer leter etter eiendom i Norge

Offentlig eiendom er gull verdt

VELFERDSINVESTERINGER: Sjefsøkonom Harald Magnus Andreassen på jobb i Sparebank 1 Markets i Vika i Oslo. Andreassen forklarer utenlandske investeringer i norske velferdsbygg med flukt fra lave renter i Europa. Foto: Tom Henning BratlieVELFERDSINVESTERINGER: Sjefsøkonom Harald Magnus Andreassen på jobb i Sparebank 1 Markets i Vika i Oslo. Andreassen forklarer utenlandske investeringer i norske velferdsbygg med flukt fra lave renter i Europa. Foto: Tom Henning Bratlie

Fra null til 70 milliarder på fire år. Det er den usannsynlige historien om det svenske eiendomsselskapet SBB, som på svært kort tid har blitt et av de største nordiske eiendomsselskapene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Filosofi

Line Norman Hjorth ville egentlig ikke skrive bøker. Til slutt måtte hun gi etter for den sosiale arven.

Island

Snart avgjøres det om islen­din­gene skal gjenoppta EU-for­hand­lin­gene.

Ved veis ende

Kong Harald V var en folkekjær konge, også blant re­pub­li­ka­nere. Vi spurte folk på venstre­sida:1. Hvordan vil du huske kongen?2. Hvorfor har kongen vært så populær blant repub­li­ka­nere og venstre­ra­di­kale?