Eiendom

Rømmer fra lave renter

Utenlandske investorer leter etter eiendom i Norge

Offentlig eiendom er gull verdt

VELFERDSINVESTERINGER: Sjefsøkonom Harald Magnus Andreassen på jobb i Sparebank 1 Markets i Vika i Oslo. Andreassen forklarer utenlandske investeringer i norske velferdsbygg med flukt fra lave renter i Europa. Foto: Tom Henning BratlieVELFERDSINVESTERINGER: Sjefsøkonom Harald Magnus Andreassen på jobb i Sparebank 1 Markets i Vika i Oslo. Andreassen forklarer utenlandske investeringer i norske velferdsbygg med flukt fra lave renter i Europa. Foto: Tom Henning Bratlie

Fra null til 70 milliarder på fire år. Det er den usannsynlige historien om det svenske eiendomsselskapet SBB, som på svært kort tid har blitt et av de største nordiske eiendomsselskapene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Intervju

Etter å ha reist kloden rundt i bøkene sine har Morten A. Strøksnes vendt hjem til verdens­po­li­tikken i Sør-Varanger.

Essay

Viss kunstig intel­ligens er Le­via­tanen, vil eg vere kaptein Akab.

Arbeidsliv

Loko­mo­tiv­fø­rerne sier de streiker for å sikre pauser, beskytte fritida og turnus­ord­ninger. Spekter hevder streiken skyldes urimelige lønnskrav.