Belgia

Kan sette ny venterekord

Belgia venter nok en gang på regjering

Står uten regjering over sju måneder etter valget

HOS KONGEN: Lederen for PvdA-PTB Peter Mertens hos kongen på Royal Palace i Brussel. Partiet sa nei til regionalregjering i Vallonia med sosialdemokratene. FOTO: LAURIE DIEFFEMBACQ, AFP/NTB SCANPIX LAURIE DIEFFEMBACQHOS KONGEN: Lederen for PvdA-PTB Peter Mertens hos kongen på Royal Palace i Brussel. Partiet sa nei til regionalregjering i Vallonia med sosialdemokratene. FOTO: LAURIE DIEFFEMBACQ, AFP/NTB SCANPIX LAURIE DIEFFEMBACQ

Belgiere flest er trolig avslappet med hensyn til regjeringsdannelser. Det er liksom ingen grunn til å forhaste seg. Siste valg var 26. mai, og landet står fortsatt uten regjering.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Sentral-asia

Kasakhstan og Usbekistan fortsetter KI-sam­ar­beidet med Kina, til tross for USAs advarsler.

Analyse

Både oppo­si­sjonen og gamle Chávez-allierte raser.

Vestbredden

Boset­ter­volden på Vest­bred­den får deler av det israelske militæret til å slå alarm. Samtidig frykter enkelte i IDF at Netanyahu selv kan legge til rette for en opp­trap­ping fram mot valget.