Belgia

Kan sette ny venterekord

Belgia venter nok en gang på regjering

Står uten regjering over sju måneder etter valget

HOS KONGEN: Lederen for PvdA-PTB Peter Mertens hos kongen på Royal Palace i Brussel. Partiet sa nei til regionalregjering i Vallonia med sosialdemokratene. FOTO: LAURIE DIEFFEMBACQ, AFP/NTB SCANPIX LAURIE DIEFFEMBACQHOS KONGEN: Lederen for PvdA-PTB Peter Mertens hos kongen på Royal Palace i Brussel. Partiet sa nei til regionalregjering i Vallonia med sosialdemokratene. FOTO: LAURIE DIEFFEMBACQ, AFP/NTB SCANPIX LAURIE DIEFFEMBACQ

Belgiere flest er trolig avslappet med hensyn til regjeringsdannelser. Det er liksom ingen grunn til å forhaste seg. Siste valg var 26. mai, og landet står fortsatt uten regjering.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Midtøsten

Vilkårlig diplomati, sier Egypts tidligere viseuten­riks­mi­nister om USAs freds­av­taler i Midtøsten. Han mener ulike strategier setter kjepper i hjulene for regional fred.

Midtøsten

Hizbollah raser mot det nye ramme­verket Israel og Libanon har signert. Analy­ti­kere advarer om at det kan forverre situa­sjonen i Libanon og svekke utsiktene for fred mellom USA og Iran.

Fotball-vm

Noen tanker etter to uker på svinedyr fot­ball­fest.