Energi

Heier på norsk olje og gass

Sylvi Listhaug mener det er feil å skamme seg over Norges største og viktigste næring:

ANSVARLIG: Sylvi Listhaug skal stramme inn på nye konsesjoner til å bygge vindmøller, og skal vurdere den nye undervannskabelen til Skottland nøye. Her er hun på sitt nye kontor i Olje- og energidepartementet. Christopher OlssønANSVARLIG: Sylvi Listhaug skal stramme inn på nye konsesjoner til å bygge vindmøller, og skal vurdere den nye undervannskabelen til Skottland nøye. Her er hun på sitt nye kontor i Olje- og energidepartementet. Christopher Olssøn

Nytt kontor, nytt ansvar. Sylvi Listhaug avslutter året med en ny, tung statsrådspost.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Overvåking

Norske fagfor­eninger er med på et storstilt, europeisk opprop med krav om at tek-giganten Palantir kastes ut av offentlig sektor.

Raudt

I eitt av dei sterkaste fylka til Raudt er det full splid om fyrste- og andre­kan­di­daten til fylkes­tinget.

Epstein-saken

Det er lett å skjønne at kontroll­ko­mi­teen ville vise handle­kraft med Epstein-høringen, sier jusspro­fessor Eirik Holmøyvik.