Forsvar

– Bekvemt for regjeringen

Rødt-lederen mener det er unødvendig med fullt hemmelighold av F-35-rapporten:

ÅPENHET: Rødt-leder Bjørnar Moxnes har lest sammendraget og innstillingen til kontrollkomiteen om den kritiske riksrevisjonsrapporten om innfasingen av de nye F-35-jagerflyene. Han mener det er unødvendig med totalt hemmelighold av hele rapporten. Bildet er tatt i en annen anledning.FOTO: HANNA KRISTIN HJARDAR Hanna Kristin HjardarÅPENHET: Rødt-leder Bjørnar Moxnes har lest sammendraget og innstillingen til kontrollkomiteen om den kritiske riksrevisjonsrapporten om innfasingen av de nye F-35-jagerflyene. Han mener det er unødvendig med totalt hemmelighold av hele rapporten. Bildet er tatt i en annen anledning.FOTO: HANNA KRISTIN HJARDAR Hanna Kristin Hjardar

Det er strengt sikkerhetsopplegg rundt stortingsbehandlingen av den hemmeligstemplende rapporten fra Riksrevisjonen om overgangen fra gamle F-16-jagerfly til nye F-35.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Ingen energi­mi­nister har sete lengre enn elekt­ro­mon­tøren Terje Aasland. Men noko særleg ny kraft­pro­duksjon har det ikkje blitt mens Aasland har styrt.

Ministernes mester

For Tungt engasje­ment, mener ekspertene

Skatt

Ap-ordførene ser mye av det samme som Høyre, mener Amalie Gunnufsen (H)