Syria

Mener det er feil i rapport

Uenighet om beviser for påstått kjemisk krigføring i Syria:

REAGERER PÅ FUNN: I mars i år konkluderte en rapport med at den syriske byen Douma trolig ble utsatt for et kjemisk angrep i april 2018. Nå mener flere varslere at rapporten utelot viktige funn gjort av granskerne.FOTO: HAMZA AL-AJWEH, AFP/NTB SCANPIX HAMZA AL-AJWEHREAGERER PÅ FUNN: I mars i år konkluderte en rapport med at den syriske byen Douma trolig ble utsatt for et kjemisk angrep i april 2018. Nå mener flere varslere at rapporten utelot viktige funn gjort av granskerne.FOTO: HAMZA AL-AJWEH, AFP/NTB SCANPIX HAMZA AL-AJWEH

7. april 2018: Bilder av det som ble antatt å være et kjemisk angrep i Douma i Syria, skapte sterke reaksjoner verden rundt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Folkerett

Tyskland ber ICJ avvise Nicaraguas anklager om med­virk­ning til folkemord. Både folke­ret­ten og Ortega-regimet er på prøve, mener eksperter.

Usa

Kommer­si­elle selskaper ønsker å utvinne mineraler fra havbunnen. Nå raser det en rettssak som kritikerne mener er en bevisst avled­nings­ma­nøver.

Spania

Grense­kri­sa med Marokko ser ut til å ha gitt et politisk løft for ytre høyre i Spania.