Politi

Styret får full støtte

Konflikten mellom regjeringen og Politihøgskolen skjerpes etter varslet kutt:

KRITISK: Birgitte Ellefsen, førsteamanuensis, Anders Lohne Lie, førstelektor, Joshua Marvle Phelps, førsteamanuensis, Åsmund Birkeland, høyskolelektor, og Hege Nilsen Barstad, høyskolelektor ved Oslo Politihøgskole er bekymret for hva som vil skje med den norske politiutdanningen dersom det kuttes i politiutdanningen. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønKRITISK: Birgitte Ellefsen, førsteamanuensis, Anders Lohne Lie, førstelektor, Joshua Marvle Phelps, førsteamanuensis, Åsmund Birkeland, høyskolelektor, og Hege Nilsen Barstad, høyskolelektor ved Oslo Politihøgskole er bekymret for hva som vil skje med den norske politiutdanningen dersom det kuttes i politiutdanningen. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Dersom styret ved Politihøgskolen taper striden mot regjeringen om hvorvidt det er høgskolen selv som skal bestemme hvordan politiutdanningen skal organiseres, så er styret i praksis tilsidesatt, og bør svare med å gå av.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ru

Sentrale Rødt-til­lits­valgte vurderer å kutte båndene til Rød Ungdom. Ungdommene selv mener de ikke har noe å beklage.

Deler av norsk freds­be­ve­gelse bruker KI-videoer til å spre en helt egen fortelling om Iran-krigen. Fortel­lingen er at Iran vinner – og at Israel er i ferd med å bli knust.

Skatt

Marthe Scharning Lund (Ap): Dette er en gavepakke til Oslos aller rikeste