Politi

Døvt øre til faglige råd

Regjeringen sier den forstår at fagmiljøet på Politihøgskolen er bekymret etter mer enn halvering av elevtallet:

FRYKTER FOR FAGET: Fagmiljøet på Politihøgskolen i Oslo frykter at mer enn en halvering av studenttallet vil føre til dårligere kvalitet på politiutdanningen. Her har tredjeklassinger undervisning i arrestasjonsteknikk med politioverbetjent Marius Hatle.FOTO: HANNA KRISTIN HJARDAR Hanna Kristin HjardarFRYKTER FOR FAGET: Fagmiljøet på Politihøgskolen i Oslo frykter at mer enn en halvering av studenttallet vil føre til dårligere kvalitet på politiutdanningen. Her har tredjeklassinger undervisning i arrestasjonsteknikk med politioverbetjent Marius Hatle.FOTO: HANNA KRISTIN HJARDAR Hanna Kristin Hjardar

Regjeringen har bestemt seg for å kutte studentplasser i politiutdanningen fra 550 til 400. I dag er den treårige utdanningsløpet lokalisert med 238 studenter ved Politihøgskolen i Oslo, samt 144 i Bodø og 168 i Stavern. Justisminister Jøran Kallmyr (Frp) vil ta hele kuttet i Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Hotelleier og lokal­po­li­tiker for Bygdelista i Måsøy Logen Kart­hige­san ber om krisegrep for Finnmark: null skatt i fem år.

Arbeidsliv

Bare én av tre arbeidere på to av Norges største bygge­plas­ser har tariff­av­tale. Flertallet er uten­lands­ke arbeidere, og svært mange har ikke fagbrev.

Palestina

RU og FOR deltek i støttedemo for Palestina 7. oktober