Argentina

– Nekter å godta ulikheten

Presidentrådgiver kritiserer latinamerikanske eliter og vil revurdere frihandelsavtale med EU:

KRITISK: Argentinas tidligere utenriksminister Jorge Taiana er kritisk til å inngå frihandelsavtaler i den situasjonen Argentina nå befinner seg i reint økonomisk. Christopher OlssønKRITISK: Argentinas tidligere utenriksminister Jorge Taiana er kritisk til å inngå frihandelsavtaler i den situasjonen Argentina nå befinner seg i reint økonomisk. Christopher Olssøn

– Det store, store problemet her i Latin-Amerika er helt klart fortsatt økonomisk ulikhet. Vi er ennå den delen av verden med mest ulikhet, og det skaper reaksjoner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa

Mens Aipac bruker rekord­beløp på å støtte Israel-vennlige demo­kra­tiske kandidater fram mot mellom­valget, mener venstre­si­de­profil Daniel Denvir at den progres­sive bølgen ikke lar seg stoppe.

Spania

Ceuta-beboer kaller migra­sjons­bølgen hjerte­skjæ­rende og spør hvorfor Marokko tillater dette.

Analyse

USAs ferske Cuba-rapport: Lesningen er nesten komisk