Argentina

Dyrker agurker og opprør

Den sosiale nøden har eksplodert i Argentina

Venstresida styrer mot valgseier på søndag

DRØMMER: Elsa Yanaje leier en liten åkerflekk utenfor La Plata i Argentina. Drømmen er å eie jorda selv og kunne bygge et ordentlig hus til seg og familien. Christopher OlssønDRØMMER: Elsa Yanaje leier en liten åkerflekk utenfor La Plata i Argentina. Drømmen er å eie jorda selv og kunne bygge et ordentlig hus til seg og familien. Christopher Olssøn

Under bølgeblikktaket på et lite murhus utenfor La Plata i Argentina diskuterer Elsa Yanaje (32) og rundt 100 andre boliviansk-argentinske småbønder tomatpriser, følgene av ukas styrtregn og hvordan de skal sørge for at eierne av jorda de dyrker, gir dem fri til å stemme i valget på søndag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Jemen

En ny offensiv prøver å drive Houthi-militsen tilbake. Begge sider tror USA kan være på vei inn i krigen.

Intervju

Norges suve­re­nitet trues av makta til ameri­kanske tek-oligarker, sier forfatter Ben Tarnoff.

Ukraina

En russisk plan beskriver en omfattende kampanje for å slå ut Ukrainas energi­for­syning før vinteren, ifølge New York Times.