Fylker

Våpennekt

Velgerne sa klart fra under høstens fylkestingsvalg. I det nye «tinget» er motstanden mot sammenslåing enda sterkere enn i de to tidligere. 57 representanter er valgt inn i det nye fylkestinget i Troms og Finnmark, og fra 1. januar neste år er landets største fylke en realitet. Samtidig satser flertallet på en rødgrønn valgseier i stortingsvalget, og dermed en reversering av tvangssammenslåingen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Ridvan Ademi ble nektet sykelønn da mora lå for døden. Det trengs bedre ordninger, mener Olaug Bollestad, som selv ble sykmeldt da mannen fikk hjerne­blød­ning.

Fagbevegelsen

Venstre­sida dominerer i LO: – Rødt og SV treffer arbeidere mer

Arbeidsliv

Fagfor­bundet og LO mener kommune­an­satte har rett til sykepenger selv om arbeids­giver eller Nav er uenig. Nå tar de saken til Arbeids­retten.