Acer

Får ikke saksøke Erna

Tingretten avviser blankt Nei til EUs søksmål i Acer-saken:

SKUFFA: Nei til EU-leder Kathrine Kleveland nektes Acer-omkamp. FOTO: FARTEIN RUDJORD Fartein RudjordSKUFFA: Nei til EU-leder Kathrine Kleveland nektes Acer-omkamp. FOTO: FARTEIN RUDJORD Fartein Rudjord

Nei til EU må konstatere at et år med forberedelser og 226.700 kroner er forspilt. Oslo tingrett konkluderte nemlig torsdag med at organisasjonen ikke får statsminister Erna Solberg for innføringen av EUs tredje energimarkedspakke, også kjent som Acer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ki-briller

SV vil forby smart­bril­ler som kan filme folk på gata og stranda. Det skjer ikke på min vakt, slår digi­ta­li­se­rings­mi­nister Karianne Tung fast.

Velferd

Oslo kommune bruker flere milliarder kroner i året på private velferds­tje­nester. Om det ville vært billigere å gjøre det selv, vet de ikke.

Bistand

Regje­ringen kutter milliard­støtta til Det globale partner­skapet for utdanning. Det skremmer bistandstop­pene.