Min personlege Jesus

«Disko» er ein skrekkfilm kor fellesskapsideal og omsorgsfulle ord er det som får deg til å grøsse.

FRIKYRKJELEG: «Disko» er forteljinga om tenåringsjenta Mirjam (Josefine Frida Pettersen), ei prototypisk «flink jente» i det ungdommelege pinsesamfunnet Friheten.FOTO: MER FILMDISTRIBUSJON FRIKYRKJELEG: «Disko» er forteljinga om tenåringsjenta Mirjam (Josefine Frida Pettersen), ei prototypisk «flink jente» i det ungdommelege pinsesamfunnet Friheten.FOTO: MER FILMDISTRIBUSJON

(Noreg, 2019)

Regi og manus: Jorunn Myklebust Syversen.

Med: Josefine Frida Pettersen, Nicolai Cleve Broch, Kjærsti Odden Skjeldal, Andrea Bræin Hovig, Espen Klouman Høiner.

Lengde: 1 t 35 min.

Det er mogleg å konkurrera om alt, og anten ein målar styrke i det åndelege eller kroppslege, er det graden av fanatisk «vinnarvilje» som avgjer om konkurransen er sunn eller ikkje. Det er eitt poeng i Jorunn Myklebust Syversens andre spelefilm, frikyrkjestudiet «Disko».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Akademia

Både Rødt og SV mener det går med for mye ressurser på søknads­skriving i akademia. Det er ikke nødven­digvis de beste forskerne som får midler, ifølge Hege Bae Nyholt.

Sommerlektyre

Kristopher Schau har en irsk og kvante­me­kanisk sommer.

Kulturuka

Nei, alle har ikke like stort ansvar for klima­end­rin­gene.