Arbeidsliv

Flere jobber fulltid i bygg

Avtale mellom bemanningsbransjen og Fellesforbundet gir økt forutsigbarhet for arbeiderne:

PROTEST: I mars i år demonstrerte en rekke fagforeninger mot bemanningsbransjen. Et viktig argument var lave stillingsbrøker for arbeiderne. FOTO: ODIN JÆGER Odin JægerPROTEST: I mars i år demonstrerte en rekke fagforeninger mot bemanningsbransjen. Et viktig argument var lave stillingsbrøker for arbeiderne. FOTO: ODIN JÆGER Odin Jæger

– Det er ærlig talt noe nytt at vi har satt oss ned sammen med Fellesforbundet. Det kunne vi kanskje gjort før, sier Anne Cecilie Kaltenborn, administrerende direktør i NHO Service og Handel.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Miljø

Norsk olje- og gasspro­duksjon må holdes oppe for å motvirke ytre høyres vekst i Europa, mener indu­stritopp Frode Alfheim.

Palestina

Historiker og forfatter Marte Heian-Engdal tildeles Ingrid Aunes minnepris for sitt formid­lings­arbeid fra krigen i Palestina.

Småparti

Meir enn kvar fjerde MDG-veljar bur i Oslo. Raudt styrkjer seg derimot i distriktet.