Arbeidsliv

Jubler etter blå kollaps

Tross historisk dårlig valg for Ap, gleder Fagforbundet seg over rødgrønn framgang:

FRYDER SEG: Mette Nord, lederen for landets største fagforbund, er strålende fornøyd med at høyresida mister makt i mange kommuner etter årets valg. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. Mohr/ KlassekampenFRYDER SEG: Mette Nord, lederen for landets største fagforbund, er strålende fornøyd med at høyresida mister makt i mange kommuner etter årets valg. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. Mohr/ Klassekampen

– Valgkampen og valget har gitt et resultat som vi er fornøyde med. Selv om vi konstaterer at Arbeiderpartiet har gjort et dårlig valg, har vi fått mange rødgrønne kommuner. Det er bra.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Palestina

SU ut mot RU: – Dette er i realiteten en støttedemo for terror­or­ga­ni­sa­sjonen Hamas

Økonomi

Mímir Kristjáns­son i Raudt fryktar at det er middel­klassen som får det til å sjå ut som at det går bra i norsk økonomi.

Raudt

Jorunn Folkvord fell ned på lista, og det er kamp om andre­plas­sen. I ei lukka Facebook-gruppe etterspør gruppe­lei­ar Siavash Mobasheri svar frå nomi­na­sjons­ko­mi­teen.