Eldreomsorg

Får varslarstatus

Åtvara om uforsvarleg tilbod på kommunens pleiesatsing:

VARSLAR: Irene Vågen og Helene Thuen varsla om tilhøva ved ei demensavdeling på Luranetunet i Os kommune. Dei to har no status som varslarar. Gunnar WiederstrømVARSLAR: Irene Vågen og Helene Thuen varsla om tilhøva ved ei demensavdeling på Luranetunet i Os kommune. Dei to har no status som varslarar. Gunnar Wiederstrøm

Klassekampen skreiv i førre veke om Irene Vågen og Helene Thuen ved ei demensavdeling på Luranetunet som skildra ei heildøgnsomsorg i krise. Dei to har skrive brev om tilhøva, og rådmannen i Os har bede om ei juridisk vurdering av det dei to skildrar. Advokaten konkluderer med at dei to bør få varslarstatus.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kriminalomsorg

Høyt kvali­fisert ar­beids­kraft lekker ut av norske fengsler. Leder av fengsels­forbund slår alarm om kuttplaner.

Boligbygging

Regje­ringen har lansert tiltak for å forenkle bygge­pro­sessen. Nå har tjue orga­ni­sa­sjoner fra bygge­næ­ringen alliert seg i protest.

Barnevern

Barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) vil få kriminelle ut, men ønsker fortsatt at kommer­si­elle skal drive barne­verns­in­sti­tu­sjoner.