Val

Valthriller i Ernas heimby

Skal Pensjonistpartiet, Dei Kristne og FNB redda Høgre?

Står MDG løpet ut?

Kan KrF samarbeida med Raudt?

USIKKER: Servitør Helin Nilsen fortel at Erna Solberg-pizzaen er eit populært val på menyen. Ho har ikkje bestemt seg for om ho skal stemme på Høgre eller Arbeidarpartiet. PÅ FLUKT: Pål Morten Nilsen har fleire gongar stemt Frp. I år blir det Folkeaksjonen nei til meir bompengar (FNB). KLIMAVELJARAR: Marianne Røssland og Marita Fosse er opptatt av klima- og miljø. Dei stemmer på SV og Høgre. PEIKEPINN: For to år sidan var det Nygårdslien stemmekrets som var mest representativ for valresultatet i Bergen. USIKKER: Servitør Helin Nilsen fortel at Erna Solberg-pizzaen er eit populært val på menyen. Ho har ikkje bestemt seg for om ho skal stemme på Høgre eller Arbeidarpartiet. PÅ FLUKT: Pål Morten Nilsen har fleire gongar stemt Frp. I år blir det Folkeaksjonen nei til meir bompengar (FNB). KLIMAVELJARAR: Marianne Røssland og Marita Fosse er opptatt av klima- og miljø. Dei stemmer på SV og Høgre. PEIKEPINN: For to år sidan var det Nygårdslien stemmekrets som var mest representativ for valresultatet i Bergen.

– Eg et ikkje skinke, og er litt skeptisk til ananas. Men den er veldig populær. Både barn og vaksne liker den, seier Helin Nilsen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Kunstig intelligens

Tekno­logi­rådet kaller det irrelevant at 100 prosent av offentlige virksom­heter skal benytte KI innen 2030. Digitaliserings­ministeren står ved strategien.

Palestina

SU ut mot RU: – Dette er i realiteten en støttedemo for terror­or­ga­ni­sa­sjonen Hamas

Økonomi

Mímir Kristjáns­son i Raudt fryktar at det er middel­klassen som får det til å sjå ut som at det går bra i norsk økonomi.