Valg

Det store protestvalget

Striden om vindkraft snur opp ned på det politiske landskapet på Frøya i Trøndelag:

OVERVÅKER: Striden om vindkraft på den lille øya Frøya har fått befolkningen til å se rødt. Eskil Sandvik, leder for aksjonen mot vindkraft og SVs førstekandidat, går eller kjører forbi daglig for å dokumentere ødeleggelsene vindkraftutbyggingen bidrar til. Frida Holsten GullestadOVERVÅKER: Striden om vindkraft på den lille øya Frøya har fått befolkningen til å se rødt. Eskil Sandvik, leder for aksjonen mot vindkraft og SVs førstekandidat, går eller kjører forbi daglig for å dokumentere ødeleggelsene vindkraftutbyggingen bidrar til. Frida Holsten Gullestad

– Vi får holde oss i bevegelse, jeg har vært nok på glattcelle, sier Eskil Sandvik, leder for aksjonsgruppa mot vindkraft, og førstekandidat for SV på Frøya.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Skjerm

Smart­te­le­foner ødelegger for unges utvikling. Psykolog Kjersti Kjerschow Lohne tok derfor initiativ til et opprop – og får nå støtte av 550 kollegaer.

Menneskerettigheter

På et lukket møte i Oslo denne helga signerte 15 iranske eksil­grupper en menneske­ret­tig­hets­er­klæ­ring. Tilrette­legger Mahmood Amiry-Moghaddam kaller den «unik».

Beredskap

Frykter norsk by kan bli bombemål