Medier

Tappes for egenkapital

Dagbladets eiere i Aller Media tar ut rekordutbytte for fjoråret

Søker samtidig om pressestøtte

REKORDUTBYTTE: Sjefredaktør Alexandra Beverfjord bidro til at Dagbladet fikk et godt år i fjor, med et overskudd på 56 millioner kroner. Men eierne tar ut enda mer i utbytte – hele 84 millioner. FOTO: ØRN E. BORGEN, NTB SCANPIX Ørn E. BorgenREKORDUTBYTTE: Sjefredaktør Alexandra Beverfjord bidro til at Dagbladet fikk et godt år i fjor, med et overskudd på 56 millioner kroner. Men eierne tar ut enda mer i utbytte – hele 84 millioner. FOTO: ØRN E. BORGEN, NTB SCANPIX Ørn E. Borgen

Dagblades forsøk på å komme inn under ordningen for produksjonsstøtte for aviser er omdiskutert. I april i år leverte mediehuset inn sin søknad om støtte til Dagbladet Pluss, som er avisas lukkede betalingstjeneste på nett. Etter planen skal Medietilsynet behandle søknaden seinere i høst.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ny norsk sangbok

For Jan Kjærstad er «Mysteriet deg» av Bjørn Eidsvåg århundrets beste sang.

Kulturtirsdag

Utstil­lingen av Lulla Sørensens eiendeler i Arendal løfter frem en under­belyst skikkelse i kultur­livet: den kvinnelige kunst­sam­leren.

Medier

USA signa­li­serer at uten­lands­ke korre­spon­denter er uønsket, ifølge NRKs Tove Bjørgaas