- Nav krever at kvinner helt ned i 20-åra med livmorsykdommen endometriose opererer vekk livmora for å få stønader, kom det fram på NRK i går.
Du må være abonnent for å lese denne artikkelen
Allerede abonnent? Logg inn
Som korrupsjonsjeger Eva Joly har sagt til NRK: «De innførte et system som var verdenskjent for å ikke fungere.» Helseplattformen skulle være den ene digitale helsejournalen, på tvers av tre helsenivå i Helse-Midt. Men fastlegene har for lengst sagt at de ikke vil være med. Og i går var det igjen skrotedebatt på Stortinget. Frps Bård Hoksrud påpekte at flere, oss inkludert, har forsøkt å få innsyn i kontrakten Helse Midt har inngått med den amerikanske leverandøren Epic. «Det er bare sladd på sladd», sa Hoksrud, om den store bunken med papir man får «innsyn» i. Journalister som spør, får ikke svar på hva dette har kostet til nå, eller hva prislappen blir videre. Riksrevisjonens estimat var 6,6 milliarder kroner til 2024, og 800 millioner kroner i året etter det.
Frida Holsten GullestadDet er bare å forberede seg. Norge kommer ikke til å vinne VM. Mest fordi andre lag er bedre. Men også personlige feil kan påvirke. Kanskje velger Solbakken feil spillere. Kanskje har en rusten Nyland smøremiddel på hanskene.
Bjørn S. KristiansenNå er nasjonaldagen lagt bak oss og byen Bergen har fått litt ekstra oppmerksomhet i år, av litt dårligere grunner. Akkurat slagene er ikke mitt anliggende her, men det blir enda litt mer 17. mai i denne spalten. Det gjelder setningen: «17. mai er noe helt annet i Bergen», som jeg har hørt så utrolig mye i det siste. Jeg forstår den ikke. Jeg har feiret 17.
Brage Arctander Dingsøyr