Barnehage

Raser mot reklamestunt

Håkon Jacobsen fikk kampanje for privat velferd i datteras barnehage-app:

FORUNDRET: Håkon Jacobsen, som har barn i en Norlandia-barnehage, ble forundret da reklame fra NHO snek seg inn i kommunikasjonen med barnehagen. – Som å få valgbrosjyre fra Høyre med hjem, sier han. Siv DolmenFORUNDRET: Håkon Jacobsen, som har barn i en Norlandia-barnehage, ble forundret da reklame fra NHO snek seg inn i kommunikasjonen med barnehagen. – Som å få valgbrosjyre fra Høyre med hjem, sier han. Siv Dolmen

Det var i mobilappen Kidplan, der barnehager formidler viktige beskjeder til foreldrene, at Håkon Jacobsen fikk seg en overraskelse i forrige uke.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Skole

Vi bør melde oss av Pisa-testene og prøve noe annet, mener skole­fors­ker og lærer Simon Malkenes.

Barnevern

Regje­ringas samar­beids­parti meiner Arbei­dar­par­tiet har kjøpt NHOs forteljing om at alle gode krefter må bidra i barne­ver­net.

Arbeidsliv

Over hundre togav­ganger stanser daglig på grunn av togst­reiken. Slik forklarer partene uenigheten.