Medier

Holder Dagbladet på gress

Dagbladets pressestøtte-søknad behandles først til høsten

Medievitere frykter at ordningen blir undergravd

BLE IKKE FERDIG: Etter planen skulle Medietilsynet behandle Dagbladets pressestøtte-søknad før sommerferien, men behandlingen av saken er nå utsatt til høsten, opplyser direktør Mari Velsand. Her er hun sammen med kulturminister Trine Skei Grande (V) under framleggelsen av rapporten om NRK og mediemangfold i fjor. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønBLE IKKE FERDIG: Etter planen skulle Medietilsynet behandle Dagbladets pressestøtte-søknad før sommerferien, men behandlingen av saken er nå utsatt til høsten, opplyser direktør Mari Velsand. Her er hun sammen med kulturminister Trine Skei Grande (V) under framleggelsen av rapporten om NRK og mediemangfold i fjor. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Etter flere år med forberedelser sendte Dagbladet 4. april en søknad til Medietilsynet om å få motta såkalt produksjonstilskudd for sin abonnementstjeneste på nett, Dagbladet Pluss.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturuka

Vi vet ikke lenger hvordan verden rundt oss fungerer. Selv har jeg sittet en uke i Sigrun Bergs vevstue og gruet meg til å sy en hempe på bunaden.

Over sofaen

For Ellen Horn er hjemme der kunst­ver­kene hennes er. Men også litt på Natio­nal­thea­tret, som hun stadig drømmer om å utvide i klassisk stil.

Bøker

Badende gutter, kvinner i slåbrok og en pike med favnen full av fisk: Et lite øylandskap i Oslo­fjor­den har inspirert kunstnere gjennom hundre år, viser en ny bok.