Kina

Trump bygger teknomur

USA stenger Huawei ute fra amerikanske teknologimarkeder

Europa er fremdeles åpent

UTESTENGT: Det kinesiske teknologiselskapet Huawei er stengt ute fra amerikanske teknologimarkeder etter at USAs president Donald Trump erklærte at selskapet er en nasjonal sikkerhetstrussel. Her tar besøkende på en mobilmesse i Barcelona bilde av Huaweis nyeste modell. FOTO: JOSEP LAGO, AFP/NTB SCANPIX JOSEP LAGOUTESTENGT: Det kinesiske teknologiselskapet Huawei er stengt ute fra amerikanske teknologimarkeder etter at USAs president Donald Trump erklærte at selskapet er en nasjonal sikkerhetstrussel. Her tar besøkende på en mobilmesse i Barcelona bilde av Huaweis nyeste modell. FOTO: JOSEP LAGO, AFP/NTB SCANPIX JOSEP LAGO

Den siste uka har vært dramatisk for Kinas største teknologiselskap. Torsdag i forrige uke satte USAs president Donald Trump Huawei på en liste over selskaper som utgjør en nasjonal sikkerhetsrisiko.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Argentina

Argentinas president Javier Milei har endret mening om Falklands­øyene. Han danser etter Trumps pipe, mener veteran.

Reportasje

Et parti som offisielt er erklært ekstre­mistisk og en trussel mot demo­kra­tiet kan i morgen vinne reint flertall i en tysk delstat.

Iran

Iran-krigen skulle inn i en mer lavmælt, økonomisk fase. I stedet har den militært blusset opp igjen – to måneder før valget i USA.