Gjestespill

Punktet der robotene kommer til kort

IKKE AKKURAT ROBOT HYTTA: Men en musikalsk kollega hos Toyota. IKKE AKKURAT ROBOT HYTTA: Men en musikalsk kollega hos Toyota.

Under forrige ukes Tegnehanne i Aftenposten, som denne gang handla om hvordan hverdagen vår vil se ut når robotene tar over, fulgte en spørreundersøkelse: «Tror du din jobb blir overtatt av roboter?» Svaralternativene var 1. Det har allerede skjedd. 2. Jeg har ikke jobb. 3. Ja, frykter det. 4. Nei, min jobb kan ikke gjøres av roboter.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Musikkmagasinet

Essay

Bø!

Bylarm-aktuelle Bygdetrapen etablerer Telemark som et særegent litterært univers.

Album

Verdi verdig

Davidsen vokser seg inn i italiensk repertoar.

Kommentar

Det perfekte publikum

Foten har begynt å bevege seg. Fotbladet løfter seg så vidt fra fotstøtten. Mjukt hvisker foten gamle minner av tråkk mot dansegolvet. Nå fra rullestolen. «Det er noko med dei tonane», skal ho si til meg etterpå, mange ganger. Første gang jeg spilte offentlig, var på en aldersheim. Den hadde det perfekte publikummet, mente mange.