Arbeidsliv

Kvinne mot strømmen

Yrkesfagene er mer kjønnsdelt enn høyere utdanning, men får færre tiltak:

MINDRETALL: Gjennom ti år som kvinne i en mannsdominert bransje, har elektriker Kristine Wendt møtt flere hindringer. Hun ønsker at det tas nasjonalt ansvar for å brøyte vei slik at flere kvinner kan bli elektrikere. Odin JægerMINDRETALL: Gjennom ti år som kvinne i en mannsdominert bransje, har elektriker Kristine Wendt møtt flere hindringer. Hun ønsker at det tas nasjonalt ansvar for å brøyte vei slik at flere kvinner kan bli elektrikere. Odin Jæger

I pauserommet i en brakke på byggeplassen til det nye Nasjonalmuseet sitter Kristine Wendt blant gulkledde arbeidskarer og spiser lunsj. Da hun begynte som elektrikerlærling for ti år siden, var hun 17 år og eneste kvinne på en arbeidsplass med over hundre menn.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kraft

Strøm­pri­sene går i taket i Trøndelag. Nå må Ole Hogstad slå av vekst­lam­pene

Politikk

Bydels­re­formen har en prislapp på rundt 110 millioner. Det er bydelene selv som må punge ut, ifølge byråd Saliba Korkunc (H).

Pride

Kristent senter vil bruke advokater for å stoppe pride i skolen