Arbeidsliv

Luta lei av LO-monopol

Unio, YS og Akademikerne med brev til arbeidsministeren

Kritisk til Rikslønnsnemnda

UT MOT RIKSLØNNSNEMNDA: Unio-leiar Ragnhild Lied ber Arbeids- og sosialdepartementet sjå på samansetninga av Rikslønnsnemnda. Ho er kritisk til at berre LO og NHO har faste plassar i nemnda. Christopher OlssønUT MOT RIKSLØNNSNEMNDA: Unio-leiar Ragnhild Lied ber Arbeids- og sosialdepartementet sjå på samansetninga av Rikslønnsnemnda. Ho er kritisk til at berre LO og NHO har faste plassar i nemnda. Christopher Olssøn

Før helga gav Rikslønnsnemnda NHO Service og Handel medhald i striden med Norsk Sjukepleiarforbund (NSF), om lønnsvilkår for sjukepleiarar ved private institusjonar.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Film

Emily Wilson mener Penelope er blitt en fislete type i storfilmen «The Odyssey», som bygger på hennes femi­nis­tiske overset­telse.

Kronikk

Et legebesøk i Namibia minnet meg om noe jeg ikke visste at jeg savnet i Norge.

Datasenter

68 datasen­ter­ak­tører venter på kraft til nye prosjekter i Norge. De største planlagte prosjek­tene er uten­landsk­eide og skal forsyne tekgi­ganter.