Medier

VG-sjefen tar selvkritikk

VG gjorde for dårlig research på bakgrunnen for «Giske-videoen», mener politisk redaktør i Nordlys:

VEDGÅR MANGLER: Redaktør i VG, Gard Steiro vedgår at VGs første artikkel om Trond Giskes «dansevideo» var mangelfull. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Klassekampen Anniken C. MohrVEDGÅR MANGLER: Redaktør i VG, Gard Steiro vedgår at VGs første artikkel om Trond Giskes «dansevideo» var mangelfull. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Klassekampen Anniken C. Mohr

VG var først ute med å omtale den såkalte dansevideoen med Trond Giske som verserte på sosiale medier i forrige uke. I den første artikkelen, som ble publisert i nettavisa klokka 19.41 torsdag, framgikk det ikke at de var de to kvinnene som hadde bedt Giske om å få lov til å filme ham på dansegulvet på Bar Vulkan.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturrådet

Kultur­rådet gjør så godt de kan, sier jurist Jan Fridthjof Bernt. Han mener søknads­behandlingen er organisert feil.

Ved vegs ende

Forfattar Frid Ingulstad (90) er død. – Ho skreiv eit stort stykke Oslo-­historie, sier forleggar Karin Mundal.

Forskning

Hilde Henriksen Waage snakket om hvor tøft det er å stå alene i stormen da hun fikk Fritt Ords Pris overrakt av styreleder Bård Vegar Solhjell.