Bøker

Purregebyr på vei bort

Bibliotekenes purregebyr kan ramme usosialt og gå ut over barns leselyst. Flere biblioteker ønsker det bort.

GOD STEMNING: Bibliotekar Gro Bihaug Soydan mener det har blitt bedre stemning på Asker Bibliotek etter de kuttet ut purregebyr i 2015. Før det kranglet de med lånere hver dag, sier hun. Adrian NielsenGOD STEMNING: Bibliotekar Gro Bihaug Soydan mener det har blitt bedre stemning på Asker Bibliotek etter de kuttet ut purregebyr i 2015. Før det kranglet de med lånere hver dag, sier hun. Adrian Nielsen

– Før sto vi og kranglet med lånere hver eneste dag. Nå har det blitt mye hyggeligere på biblioteket, sier Gro Bihaug Soydan, som er avdelingsleder for voksenavdelinga på Asker Bibliotek.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Lars von Trier har fylt 70, og jubileet markeres med en kunst­ut­stilling på Willumsens Museum – kuratert av filmska­peren selv.

Ny norsk sangbok

For Fawzi Warsame er «Western Union Flows» av Arif Murakami århundrets beste norsk­språk­lige låt.

Kulturuka

To amatørar er hyra til å guide folk gjennom Nasjo­nal­mu­seet