Film

Kan vinne bjørn med hester

I dag har filmatiseringen av Per Pettersons roman «Ut og stjæle hester» premiere under den internasjonale filmfestivalen i Berlin:

UT OG STJÆLE PRISER: – Jeg er nødt til å gjøre det til mitt eget ellers blir det bare dårlig, sier Hans Petter Moland, som har laget film av Per Pettersons roman «Ut å stjæle hester». Forfatteren har klokelig holdt seg unna både manus og filmsett. Fartein RudjordUT OG STJÆLE PRISER: – Jeg er nødt til å gjøre det til mitt eget ellers blir det bare dårlig, sier Hans Petter Moland, som har laget film av Per Pettersons roman «Ut å stjæle hester». Forfatteren har klokelig holdt seg unna både manus og filmsett. Fartein Rudjord

– Jeg ble helt hekta da jeg leste «Ut og stjele hester», og det har vært en viktig årsak til at jeg har laget denne filmen, sier regissør Hans Petter Moland.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Film

Barnefilm

Tilbake til Tottori

«Tottori»-søstrenes fine forhold har holdt seg, men problemene de møter, er nye.

Film

Ring min agent! Filmen

Sjarmerende og engasjerende gjensyn med gamle serie-venner i fransk filmbransje.

Film

The ­Uprising

Folkekravet om ein ny samfunnskontrakt fislar ut i Paul Greengrass’ opprørsfilm.