Kunst

Skaper nærhet gjennom distanse

I utstillingen «Sol og vår i januar» på Astrup Fearnley Museet presenteres seks lovende samtidskunstnere. En av dem er Johanne Hestvold.

I ATELIERET: Johanne Hestvold er med i utstillingen «Sol og vår i januar». Anniken C. Mohr/ KlassekampenI ATELIERET: Johanne Hestvold er med i utstillingen «Sol og vår i januar». Anniken C. Mohr/ Klassekampen

Om du tok turen til Kunstnerforbundet sommeren 2017, var du velkommen til å legge deg på en av de sju massasjebenkene på gulvet og kikke opp i overlyset. Men om du forventet en behagelig opplevelse, ville du bli skuffet. For massasjebenkene, som var del av Johanne Hestvolds utstilling «Disse koppene har ikke mistet sjelen», var støpt i hard betong.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

LonelyFans | praktisk maling

Ensomme herrer møter en gjeng av fargefelt i Kristiansand.

Kunst

Manifesta 16, kunst­fes­tival

Kunstbiennalen Manifesta forsøker å puste nytt liv i Ruhr, Tysklands rustbelte.

Kunst

Beatriz González

Beatriz González’ billedforflytninger samtaler med vestlig pop- og konseptkunst, men insisterer på å være noe annet og kolombiansk.