Medier

Forsvinner ut av pressen

Mediene er ikke lenger en vaktbikkje for arbeidere i byggebransjen og helsesektoren, viser undersøkelse:

KLASSEPERSPEKTIV: Hvis det først og fremst er en elite som slipper til i avisene, er det et demokratisk problem, mener tømrer og forfatter Ole Thorstensen. – Vi som driver med håndverk blir ikke sett på som like viktige. FOTO: SIGNE DONS, 8AFTENPOSTEN/NTB SCANPIX Signe DonsKLASSEPERSPEKTIV: Hvis det først og fremst er en elite som slipper til i avisene, er det et demokratisk problem, mener tømrer og forfatter Ole Thorstensen. – Vi som driver med håndverk blir ikke sett på som like viktige. FOTO: SIGNE DONS, 8AFTENPOSTEN/NTB SCANPIX Signe Dons

– Jeg opplever sjelden at mediene ønsker å snakke med arbeidere som gjør manuelt arbeid, sier Ole Thorstensen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Svenska Akademien

Etter metoo-skandalen i 2017 har Svenska Akademien fornyet seg, men er det til det bedre? – Borte er mystikken og autori­teten, sier Victor Malm.

Kunstig intelligens

Pangram har avslørt prisvin­nende forfattere og kjente journa­lister. Men er KI-detektoren presis nok?

Helse

Fra 2023 til 2025 steg antall pasienter med ADHD-diagnose innlagt på psy­kiatrisk avdeling med 60 prosent ved Drammen sykehus.