Medier

Mediearkiv under press

Tre mediekonsern har sagt opp sine avtaler med Atekst

Schibsted vil ha 30 dagers forsinkelse på artikler

FORHANDLER: Retriever-sjef Espen Viskjer ligger i forhandlinger med Polaris, Schibsted og Amedia om vilkår for mediearkivet Atekst. Inntil videre er det innført en 48 timer lang forsinkelse på alle artikler fra de tre mediekonsernene. Siv DolmenFORHANDLER: Retriever-sjef Espen Viskjer ligger i forhandlinger med Polaris, Schibsted og Amedia om vilkår for mediearkivet Atekst. Inntil videre er det innført en 48 timer lang forsinkelse på alle artikler fra de tre mediekonsernene. Siv Dolmen

Mediebransjen har omsider begynt å få fart på salget av digitale avisabonnement. Skal avisene lykkes med å tette de siste hullene i betalingsmuren på nett, må de siste gratispassasjerene lukes ut.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ytringsfrihet

Fritt Ord har skiftet ut halve staben for å satse inter­na­sjo­nalt. Nå er søknaden om vedtekts­endring avvist av Stiftel­ses­til­synet.

Kommentar

Der ingen skulle tru at det kunne bli for hett.

Kulturuka

Mandag er det 45 år siden John Lennon ble drept. Hvorfor skal vi bry oss om det?