Arbeidsliv

Grafikerstrid i Dagbladet

Da Dagbladets grafikere kom på jobb 18. juni i fjor, satt det ansatte fra morselskapet Aller på plassene deres:

KJEMPER FOR STILLINGENE: Grafikerne Peder Kvello og Mona Tønder Jakobsen har gått til sak for å få beholde jobbene sine i Dagbladet. Til høyre deres advokater Elisabeth Grannes og Alexander Cascio. Siv DolmenKJEMPER FOR STILLINGENE: Grafikerne Peder Kvello og Mona Tønder Jakobsen har gått til sak for å få beholde jobbene sine i Dagbladet. Til høyre deres advokater Elisabeth Grannes og Alexander Cascio. Siv Dolmen

– Kan en bedrift si opp to ansatte som har vært der i over 30 år, noen av de dyktigste avisprodusentene, gjennom å ta fra dem arbeidsoppgavene og sette inn en vikar fra søsterselskapet uten den samme erfaringen?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Film og tv

Antallet norske drama­pro­duk­sjoner har falt med 60 prosent på tre år. – Mange i bransjen går ledig, sier regissør Eirik Svensson.

På tampen

Jason Arday og Morrissey: politiske fiender i et skjebne­fel­les­skap.

Ny norsk sangbok

Forfatter April Alexan­ders­dottir mener «Om igjen» fra bergens­bandet Razika er århundrets beste norske låt.