Julekalender

Honningfellen

Ventetida var over, Robyn kom til å slippe – sang i natt.

Passende nok var den nye låta til Robyn, som ble sluppet 1. august i år, «Missing U». Savnet var definitivt der, men det var overraskende å oppdage at det var hele åtte år siden sist det hadde kommet et album fra den forlokkende, korny kule, svenske superstjerna. En liten smak av Røyksopp og Robyn i 2014 hadde jo tross alt holdt appetitten litt oppe i mellomtida.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ved veis ende

For ti år siden hadde alle Siri Aurdals (1937–2026) skulpturer havnet på søppel­dynga. Men så fikk kunst­ner­skapet ny vind i seilene.

Musikk

Det er blitt vanske­li­gere å drive festival i Norge etter at storka­pi­talen etablerte seg i bransjen, forteller lokale festi­val­sjefer.

Kulturtirsdag

Sovjet-verket «Mannen som aldri kastet noe» er blant Nasjonal­museets mest kjente instal­la­sjoner. Russlands krig har aktua­lisert kunst­ne­rens opphav i Ukraina.